loda prive denis    

Hlavní výhody
mikrovlnného ohřevu

 • Rychlost 
  - minuty místo hodin
 • Objemový přenos energie
  - cold vessel
 • Úspora ENERGIE
 • Úspora výrobního prostoru
 • Účinnost 70%
 • Automatizace
 • Bezpečnost
 • Ekologie

REFERENCE

SERVIS MW

EKONOMIKA 
 • zrychlení výroby - minuty místo hodin
 • plynulost výroby
 • minimální nároky na prostor
 • eliminace zmetkovitosti
 • minimální tepelné ztráty

DESÍTKY MIKROVLNNÝCH SUŠÁREN ROmiLL
jsou dlouhodobě úspěšně nasazeny v keramických provozech

Mikrovlnné předsušení sanitární keramiky


Ke stabilizaci čerstvých odlitků složitých tvarůÚČEL PŘEDSUŠENÍ
Hmota čerstvě odlité keramiky je po vyjmutí z formy, vzhledem k vysokému obsahu vody, nestabilní. Polotovar je náchylný k tvarovému znehodnocení, k němuž může dojít během manipulace před hlavním sušením. Plasticitu je proto nutné pohotově s minimálními nároky na prostor snížit odstraněním části vlhkosti. Protože se při mikrovlnném předsušení prohřeje celá tloušťka stěny, otevřou se póry, jimiž kapalina kapilárními silami vzlíná k povrchu. Tím se významně urychlí počáteční fáze i další průběh navazujícího hlavního sušení.
MIKROVLNNÁ METODA ROmiLL
Voda, na rozdíl od keramické hmoty, mikrovlnnou energii absorbuje. Všechny přítomné molekuly vody se ohřívají současně v každé hloubce stěny produktu. Zvýšení jejich teploty způsobuje, že jsou vytěsňovány k místu nižšího tlaku, které se nachází na povrchu, který je navíc chladný, neboť okolní vzduch se mikrovlnami neohřívá. Podobně rychlý, účinný a rovnoměrný odvod vody, z čerstvě odlité hmoty, nelze jinými způsoby dosáhnout. Při konvenčním ohřevu prostupuje teplo nepoměrně pomaleji od povrchu do středu stěny a kromě vody se zbytečně ohřívá i veškerý materiál. 

PŘÍKLAD 
 PŘEDSUŠENÍ KLOZETU  ΔH2O = 2%
 ROmiLL preDRYCER  15 min
 Klasické temperování v meziskladu  150 min

KLASICKÁ METODA
Polotovary se odkládají do uzavřené, temperované, ventilované prostory. V ní jsou pomocí řízené cirkulace, teploty a vlhkosti vzduchu předsušovány. Vzniká mezisklad, který se zaváží a vyskladňuje po dávkách. Plynulý tok odlitků od licího lisu do tunelu sušárny se tím přeruší. Tato prodleva výrobní čas prodlouží, a proto je produktivita nízká. Zábor prostoru pro mezisklad mohl být využit efektivněji nebo nemusel být vůbec postaven. Vytápění meziskladu způsobuje ztráty, protože ke snížení vlhkosti odlitku se využije jen část energie vynaložené na ohřívání vzduchu.

PRAXE
Doba předsušení mikrovlnami odpovídá času odlití jednoho kusu a je okolo 15 min. V různých provozech se čas liší v závislosti na surovině, z níž jsou klozety a bidety odlity, jejich tvaru, velikosti, jakož i způsobu lití, manipulaci, výchozí a cílové vlhkosti. Mikrovlny zkrátí operaci předsušení řádově. Přemístění robotizovaným ramenem eliminuje otřesy choulostivých odlitků a lze je s mikrovlnnou komorou automatizovat.

OBSLUHA
Řídicí systém umožňuje naprogramovat sušící režimy dle požadavků technologa, sleduje bezvadnou funkci, hlásí odchylky a ukládá záznamy. Obsluhu zvládne i personál bez kvalifikace. Ovládání lze podřídit systému robota manipulujícího s polotovary. Zařízení nevyžaduje zvláštní zásahy. Spotřební materiál je snadno vyměnitelný elektromechanikem. Výrobce i tak zabezpečí pozáruční servis.

INVESTICE
Oproti zdlouhavým neefektivním horkovzdušným technologiím, které kromě vody zbytečně prohřívají samotnou hmotu, a teplo prostupuje od povrchu dovnitř pomalu, jsou náklady mikrovln bezkonkurenční. 
Konstrukce a použité komponenty umožňují dlouhou životnost v nepřetržitém bezporuchovém provozu.  

 PARAMETRY
 ROmiLL preDRYCER 8
 Délka x šířka x výška 2752 x 1731x 3008 mm
 Provedení nerezavějící ocel
 Výkon / příkon (max) 8 / 10 kW
 Stlačený vzduch 5–8 bar
 Hmotnost 1500 kg
 Certifikace  (jinak dle teritoriálních předpisů)
 Řídicí systém Siemens Simatic S7 (jinak dle požadavku)